Typy implantovaných čoček

Naše pracoviště nabízí  implantaci jak standarních typů nitroočních čoček, tak možnost využít balíčky služeb spojených s implantací nadstandardní nitrooční čočky.

Monofokální (jednoohniskové) nitrooční čočky – po implantaci tohoto typu čočky pacient ve většině případů vidí bez brýlí na jednu vzdálenost (buď na dálku nebo na blízko) a na druhou vzdálenost je pro ostré vidění potřeba brýlové korekce. Pokud pacient předoperačně trpí rohovkovou dioptrickou vadou tzv. rohovkovým astigmatismem, je možné, že po operaci bude na ostré vidění potřebovat brýlovou korekci na obě vzdálenosti.

 

Pokud má pacient zájem o implantaci nadstandardní monofokální nitrooční čočky, nabízíme 2 typy. Monofokální asférickou nitrooční čočku se žlutým filtrem – umožňuje lepší vidění za zhoršených světelných podmínek, další výhodu je odfiltrování modrého světla, které je škodlivé pro sítnici a podílí se na vzniku věkem podmíněné degenerace makuly.

Multifokální (víceohniskové) nitrooční čočky – trifokální – po implantaci trifokální nitrooční čočky pacient vidí ostře na blízko (čtení), střední vzdálenost (počítač, pracovní deska v kuchyni či v dílně) i do dálky, a to bez použití brýlí.

Torické varianty nitroočních čoček – umožňují korekci astigmatizmu  (odstranění cylindrických dioptrií), vyrábějí se jak v jedno-ohniskové tak více-ohniskové (multifokální) variantě.